Теплоізоляційними називають будівельні матеріали, які призначені для теплової ізоляції споруд та конкретних конструкцій будівлі. Висока пористість, мала щільність і низька теплопровідність - ось основні та відмінні особливості теплоізоляційних матеріалів. До них можна віднести мінеральну вату, скляну вату, газонаповнені пластмаси і пінопласти, а також ряд інших мінеральних і пробкових теплоізоляційних матеріалів та вироби, створені на їх основі. Основними технічними характеристиками даних матеріалів є:
- Теплопровідність - тепло, що проходить відповідно через даний матеріал. Від нього залежить термічний опір огороджувальних конструкцій. Коефіцієнт теплопровідності визначає потрібну кількість тепла в цілому. На це, звичайно ж, впливають такі фактори , як: розмір, щільність, температура, вологість, вид.
- Щільність - це співвідношення маси наявного матеріалу до його об\'єму. Щільність - зміна товщини матеріалу під дією певної величини тиску.
- Міцність на стиск - зміна товщини виробу до 10% під дією величини навантаження.
- Морозостійкість - здатність матеріалу під вологою витримувати багаторазове охолодження і нагрівання без видимих зовнішніх і внутрішніх ознак руйнування.
- Водопоглинання - вбирання і утримання матеріалом вологи в порожнечах і порах.
- Повітропроникність - пропускання матеріалом через себе потоку повітря. Низька повітропроникність говорить про більш високі теплоізоляційні властивості матеріалу.
- Паропроникність - дифузійна переносимість водяної пари.
- Вогнестійкість - витримування матеріалом високих температур без займання і руйнувань.
Яку роль відіграють теплоізоляційні матеріали в будівництві? З їх застосуванням скорочується в рази загальна витрата тепла, призначена для обігріву будівлі, а також знижується маса конструкції і зменшується об’єм використаного будівельного матеріалу.
Источник: http://wmmail.ru/index.php?cf=articles-viewmyart&artid=18782 |