Чи знаєте ви, що фікусів існує аж 800 видів. Батьківщиною цієї рослини вважається Індія. Буддисти навіть мають свій священний фікус - Ficus religiosa. У промисловості рослина використовується для вироблення каучука.
Фікус, як кімнатна рослина, є не надто капризним, але має свої уподобання. Він не любить прямих сонячних променів, воліє затінені місця (але без фанатизму). Цьому вазону подобається свобода і стабільність, тому виділяйте для нього територію побільше і намагайтеся не міняти йому прописку. І в той же час влітку буде непогано, якщо ви винесете його на вулицю, на свіже повітря. Фікус любить умиватися. Листя у рослини блискучі від природи і їх потрібно час від часу протирати мокрою ганчіркою. Причому рекомендовано перший раз обробити його мильно- часниковим розчином, щоб позбутися від шкідливих комах і провести профілактику захворювань. Не забудьте гарненько змити цей лікувальний розчин з листків. Дорослі фікуси можна поливати водою прямо з душу. Проте слід пам’ятати, що від надмірного поливу фікус може скидати листя. У суху літню погоду або при сухості повітря від батарей фікус потрібно обприскувати м\'якою відстояною водою, оскільки проста вода з-під крана залишає на листках білі сліди. Це не тільки некрасиво, але й нездорово для вазона. Дренажний шар із суміші керамзиту та шматочків деревного вугілля - відмінний захист рослини від застою води і псування коренів. Підживлюючи фікус, чергуйте мінеральні та органічні добрива. Частота підживлення – один раз у два тижні. Взимку цього робити не потрібно, бо можна викликати зростання слабких, витягнутих пагонів.
І на останок: фен - шуй говорить, що фікуси допомагають людині легко справлятися з будь-якою роботою, і вони однозначно необхідні в офісі будь-якого начальника. Фікус допомагає розвивати ентузіазм, а також зосередитися на основних завданнях, не розпорошуючись на дрібниці.
Источник: http://wmmail.ru/index.php?cf=articles-viewmyart&artid=20775 |